Straipsniai

Akcija ,,Rytas su knyga“

Paskelbta: Trečiadienis, 26 balandžio 2023

UNESKO kviečia visus minėti Pasaulinę knygos ir autorių teisių dieną, atrasti skaitymo malonumą. Ši diena primena apie skaitymo kultūrą ir tradiciją, raštingumą, pažinimą, pagarbą knygai, kūrėjui, autoriui.
   Kas gi gali būti prasmingiau, negu šią dieną paimti į rankas knygą ir panirti į jos stebuklingą pasaulį. Balandžio 24 d. minėdami Pasaulinę knygos dieną – pirmos pamokos pakvietėme visą mokyklos bendruomenę skaityti savo mėgstamas istorijas. O kad skaitymas procesas vyktų, reikėjo labai mažai: knygos, skaitytojo ir patogios vietos. Skaitytojai pasklido po įvairias erdves, o skaitė ne tik popierines, bet ir elektronines knygas. IPUG grupės ugdytiniams knygutę skaitė 4 klasės mokinės Vesta Andriušaitytė ir Eglė Rutkauskaitė.
   Skaitymas teikia neapčiuopiamos naudos. Skaitantis žmogus neturi laiko nuobodžiauti.
Knygos pasaulis praplečia akiratį, lavina vaizduotę, gerina kalbėjimo bei rašymo įgūdžius, mažina įtampą ir stresą.

Akcijos ,,Rytas su knyga" nuotraukas rasite Čia.

Parengė bibliotekininkė Vilija Urbšienė