Logopedė

8.00 – 14.35

Ketvirtadienis

8.00 – 14.35

Logopedo darbo  tikslas – laiku nustatyti kalbos ir kitus komunikacijos sutrikimus, teikti mokiniams kryptingą ir efektyvią logopedinę pagalbą.

Logopedo veiklos uždaviniai:

• Išsiaiškinti vaikų kalbėjimo ir kalbos sutrikimų pobūdį ir numanomas priežastis.
  • Įvertinti ir numatyti palankiausius sutrikusios kalbos vystymosi korekcijos būdus ir priemones, siekiant užkirsti kelią galimoms mokymosi negalėms (rašymo, skaitymo sunkumams) atsirasti.
  • Organizuoti individualias ir grupines pratybas, taikyti specifinio poveikio priemones tarties, kalbėjimo ir kalbos trūkumams koreguoti ir kompensuoti.
  • Patarti mokytojams, kaip teikti papildomą pagalbą kalbos sutrikimų turintiems mokiniams, rengti rekomendacijas dėl tolimesnio darbo su mokiniais.
  • Patarti tėvams, kaip lavinti vaikų kalbos suvokimo ir sugebėjimo kalbėti įgūdžius, palaikyti vaikų pastangas, siekiant geresnių rezultatų.

Nuoroda tėveliams vaiko kalbos lavinimui namuose:        http://www.zuikiuola.lt/

Keletas logopedės pastebėjimų:

• • Jeigu vaikui nustatytas kalbos sutrikimas, jis savo problemų ,,neišaugs“. Vaikui tikrai bus reikalinga logopedo pagalba.
  • • Yra sudėtingų sutrikimų, kada net suteikus logopedo pagalbą, išlieka liekamieji reiškiniai.
  • • Kalbos sutrikimai gali turėti neigiamos įtakos vaiko mokymuisi.
  • • Vaikas nekaltas dėl savo kalbos problemų.