Straipsniai

Šifrogramų ir rebusų sprendimas per lietuvių kalbos pamokas

Paskelbta: Sekmadienis, 14 kovo 2021

Kovo 9–10 dienomis 5, 6, 7 klasių mokiniai paminėdami Lietuvių kalbos dienas lietuvių kalbos pamokų metu laužė galvą ir sprendė mokytojos Aušros Biskienės sudarytas šifrogramas arba rebusus.
   Šifrograma, rebusas – tai užšifruotas tekstas, žodis. Kadangi šių metų pasirinkta mūsų renginių tema „Žodis tai vaizdas, ir atvirkščiai“, mokiniai sprendė galvosūkius, kur žodžiai paslėpti po paveikslėliais, nuotraukomis. Teisingai iššifravus paslėptus žodžius, mokiniai perskaitė sentenciją ar mįslę.
   Skatinant mokinių susidomėjimą, kiekvienoje klasėje paskelbtas konkursas: mokiniai, kurie greičiausiai teisingai išspręs šifrogramą ar rebusą ir pateiks teisingą atsakymą, bus apdovanoti dešimtukais. Taigi, nugalėtojų sąrašas:
   5 klasėje – Simona Babarskaitė, Lukas Pajaujis, Emilija Puskunigytė, Gabija Šlekytė;
   6 klasėje – Ugnė Babarskaitė, Deimilė Biskytė, Darijus Šalčiūnas;
   7 klasėje – Edas Gražulis, Arnas Starych, Andrėja Zigmantaitė.
   Džiaugiuosi VISŲ mokinių užsidegimu spręsti kalbos minkles, domėtis savo gimtąja kalba, ugdytis atidumą bei gebėjimą aiškintis nežinomus dalykus, sieti turimas geografijos, literatūros, istorijos ir kitų dalykų žinias.

Parengė lietuvių kalbos mokytoja Aušra Biskienė

N12610 N12611