SAUSIO MĖNESIO VEIKLOS

Paskelbta: Ketvirtadienis, 24 vasario 2022

Sausio 1-ąją minima Lietuvos vėliavos diena. Todėl auklėtoja Ingrida Slibinskienė prisijungė prie respublikinės ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų virtualios akcijos - parodos "LIETUVOS TRISPALVĖ". Šios akcijos tikslas – skatinti vaikų meilę Tėvynei, kūrybiniais darbeliais paminint Lietuvos vėliavos dieną. Dalyviai galėjo rinktis įvairias kūrybines veiklas, kuriose atsispindėtų Lietuvos vėliava. Pelėdžiukų grupės vaikučiai, kartu su auklėtoja Ingrida Slibinskiene, Lietuvos vėliavą kūrė naudodami šviesos stalą. Taip prisiminė vėliavos spalvas, jų reikšmę. Namuose su tėveliais darbelius kūrė Dileta Pajaujytė, Mantvydas Andriušis, Emilis Špakauskas, Benas Brazaitis, Ąžuolas Kriaučialiūnas, Vėjas Kriaučialiūnas, Benas Maučeckas, Kotryna Miliauskaitė, Andrėja Urbšytė. Visi dalyvavusieji apdovanoti padėkos raštais.

DC101 DC102 DC103 DC104 DC105

Sausio 13 d., 8 val. jau keturioliktą kartą 1991 m. žuvusiųjų už Lietuvos laisvę atminimas buvo pagerbtas visuotine pilietine iniciatyva „Atmintis gyva, nes liudija“. Languose dešimčiai minučių uždegėme vienybės ir atminimo žvakutes. Kartu su visa Lietuva prie šios iniciatyvos jungėmės ir mes Karklinių UDC ikimokyklinukai, visi centro darbuotojai. Uždegdami vienybės ir atminties žvakutes languose prisiminėme žuvusius tą naktį. Pagerbėme tuos, kurie susivieniję atkovojo mūsų laisvę. Ši diena mums priminė, kad laisvė yra labai trapi ir privalome ją branginti. Iniciatyvos simbolis – žvakė simbolizuoja šviesą, teisingumą, atmintį ir laisvės gynėjų laužus. Ikimokyklinio ugdymo grupės ,,Pelėdžiukai” vaikai dalyvavo auklėtojos Ingridos Slibinskienės ir Karklinių bibliotekos bibliotekininkės Sandros Tupčiauskienės organizuotame renginyje skirtame sausio 13-ąjai paminėti. Kūrė bendrą kolektyvinį darbą. Languose plevenančios žvakių šviesos ir vaikų rankelių sušildytas darbelis ¬– geriausia atminimo dovana. Laikas užgydo žaizdas, nuplauna nuoskaudas, bet neleidžia užmiršti praeities.

DC107 DC108 DC109 DC110

Auklėtoja I. Slibinskienė ir auklėtojos padėjėja Z. Šneiderienė aktyviai dalyvavo respublikinėje ikimokyklinio ugdymo įstaigų parodoje „Nušvito langas žiemos karpiniais “ ir darželio langus papuošė nuostabiais karpiniais.

DC122 DC123 DC124 DC121

Sausio mėnesį ikimokyklinės grupės vaikučiai mokėsi gražios draugystės paslapčių, žaidė draugystės žaidimus. Mokėsi suvokti paros tėkmę, skirti sąvokas ,,vakar, šiandien, rytoj", pasakojo ką kuriuo paros metu veikia. Kūrė darbelius ,,Diena" ir ,,Naktis", klausėsi kūrinėlių. Naudodamiesi ,,Metų laikų" plakatu ir paveiksliukais kalbėjosi apie metų laikų kaitą, požymius, svarbiausias metų šventes ir pramogas. Įtvirtino naminių gyvūnų pavadinimus, mėgdžiojo jų balsus, aptarė naudą žmogui. Smulkiąją motoriką lavino molio užsiėmimuose, lipdė iš plastilino, gamino paukšteliams lesyklėles, dėliojo įvairias dėliones.

DC112 DC113 DC114 DC115 DC117 DC116 DC118 DC119 DC120

Vaikus kasdien supa, globoja ne tik rūpestingi tėvai, bet ir patys mylimiausi, ištikimiausi jų augintiniai. Jurbarko r. Skirsnemunės Jurgio Baltrušaičio pagrindinės mokyklos organizuojama respublikinė ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų virtuali kūrybinių darbų paroda „Mano augintinis“, kurios tikslas ugdyti vaikų kūrybiškumą, stiprinti meninę kompetenciją įtraukė į veiklas ir „Pelėžiukų“ grupės ugdytinius. Meninius gebėjimus atskleisti padėjo auklėtoja I. Slibinskienė ir būrelio „Molinukas“ vadovė L. Stankienė.

DC125 DC126 DC127