Kaziuko mugė mokykloje

Paskelbta: Antradienis, 08 kovo 2022

N1325m Kovo 4 d. mokykloje vyko Kaziuko mugė! Šis renginys Vilniuje turi ypatingą dvasią. Ten itin svarbūs – tradicija ir autentiškumas. Kaziukas yra ne tik didžiausias, bet ir seniausias tokio pobūdžio renginys, skaičiuojantis virš 600 metų. Tad labai smagu buvo, bent mažą dalelytę to sostinės šurmulio perkelti į karantino ribojimų ištuštėjusius mokyklos koridorius.
   Pradinių klasių mokiniai, padedami tėvelių, prisigamino, prisiruošė įvairiausių valgomų mugės suvenyrų. Piešė, rašė reklamas, kvietė pro šalį nepraeiti ir skanėstų įsigyti. Kas neturėjo kuo prekiauti – mokėsi nusiderėti, ir pirko. Riestainių įsigijusieji galėjo arbatinėje pailsėti, žolelių arbata pasivaišinti, kapelų muzikos pasiklausyti. Neapsieita ir be svarbiausio mugės atributo – verbos. Jos iš išdžiovintų margų gėlių ir žolių buvo gaminamos čia pat arbatinės pašonėje. Vieniems pynėja jas dovanojo, o kitiems norintiems, tai buvo nuostabi proga savo rankomis surištą verbą namo parsinešti.
   Kaip pavasarį grįžta paukščiai, taip po priverstinių atostogų į mokyklas sugrįžta tradiciniai renginiai.

Vyresnioji pradinių klasių mokytoja Jolanta Puskunigienė

N13250 N13251 N13252 N13253 N13254