Užgavėnės 2022

Paskelbta: Ketvirtadienis, 03 kovo 2022

N1324mKovo 1-ąją dieną mokyklos kieme pradinių klasių mokiniai rinkosi į Užgavėnių šventę, kuri šį kartą buvo kitokia. Atrodė, kad pati gamta nusprendė, jog šiemet triukšmauti ir žiemos vyti nebereikės. Skaisčiai šviečianti saulutė skelbė be kovos pasitraukusią žiemą pakeisti atskubėjusį pavasarį.
   Kieme šurmuliavo persirengėliai. Atokiau stoviniavo vieniša gražuolė Morė. Nuostabų aromatą skleidė mamos Daivos Andriušaitienės verdama žolelių arbata, kurią saugiai mokiniams pilstė mama Danutė Mačiunskienė. Iš tolo kvepėjo tėčio Dariaus Andriušaičio kepami čirviniai blynai, o tešlą jiems užmaišė trečios klasės mokiniai. Tačiau vis dar kažko trūko? „Šiandien negrosime ir nešoksime tradicinių šokių“ – priminusi šventės papročius, pranešė mokytoja Jolanta. Priežastį suprato net ir patys mažiausieji. Ukrainoje vykstantis karas Užgavėnių šventei suteikė santūrų atspalvį. Visų dalyvių drabužių atlapuose puikavosi mėlynai geltonos širdelės – mes palaikome Ukrainos žmones. Gal todėl net Kanapinio ir Lašininio kova kiekvieno dalyvio širdyje šiemet turėjo kiek kitokią prasmę.
   Džiaugiuosi, šiuo renginiu – kiek kitokiu, ne visai tradiciniu, bet tokiu vienijančiu!

Vyresnioji pradinių klasių mokytoja Jolanta Puskunigienė

N13240 N13241 N13242 N13243