Mūsų mokiniai savaitę mokėsi Madrido mokykloje

Paskelbta: Antradienis, 18 balandžio 2017

N607m Tarptautiniai projektai – šiuolaikiškas būdas pažinti tai, kas yra toli nuo mūsų, tačiau aplink mus. Projektai leidžia įvairiapusiai pažinti pasaulį, sudaro galimybes semtis idėjų bei jomis dalintis, užmegzti naujas pažintis ir taip susirasti draugų įvairiose šalyse. Ne kiekvienam nedidelio miestelio moksleiviui pasitaiko galimybė išvykti į svečią šalį ir pamatyti pasaulyje garsias vietas, pažinti šalies kultūrą bei tapti jos dalimi.
   Mokytis kitoje šalyje – reta proga. Tačiau tokią galimybę turi mūsų mokyklos mokiniai bei mokytojai. Balandžio 4–7 dienomis dešimt mokinių ir mokytojos V. Senkuvienė bei A. Biskienė lankėsi Madrido C. E. I. P. Francisco Arranz pagrindinėje mokykloje Ispanijoje, kur dalyvavo pamokose, įvairiose veiklose.
   Pagal mokyklos tradicijas savaitė prieš mokinių pavasario atostogas yra kultūrinė integruoto mokymo(si) savaitė. Jos metu užsiėmimus, pamokas veda ne tik mokytojai, bet didesnė dalis mokinių tėvų. Taip mokant(is) skatinamas patirtinis mokymas(is), tėvai artimiau susipažįsta su mokytojų darbu, bendrai kuriama mokyklos aplinka, užmezgamas artimas ryšys su ugdytinių tėvais.

Šiltas, draugiškas ir nuoširdus priėmimas peržengus mokyklos slenkstį nuteikė teigiamai. Susipažinę su mokykla bei apšilę kojas, mokiniai pradėjo ieškoti pažįstamų veidų. Tai nebuvo pažintis iš pirmo žvilgsnio, kadangi kai kurie mokiniai jau buvo užmezgę pažintis ir susirašinėjo elektroniniais laiškais. Susipažinus artimiau, silpnas ispanų kalbos mokėjimas – ne kliūtis: lietuviai ispanus mokė kalbėti lietuviškai, o ispanai mus, lietuvius, ispaniškai. Taip pat turėjome galimybę susitikti su mokiniais, kurie 2015 metų pavasarį lankėsi mūsų mokykloje.
   Mokykloje dalyvavome įvairiose pamokose. Kadangi tai buvo kultūrinė integruoto ugdymo savaitė, kiekviena diena buvo skirta tam tikram mokomajam dalykui. Pirmą dieną buvo organizuojamos įvairių stilių šokių pamokos. Teko šokti šiuolaikinius bei tradicinius šokius. Kita diena buvo skirta žemės menui. Mokiniai iš gamtinių medžiagų privalėjo sukurti piešinį. Trečia diena – sporto diena. Jos metu simbolinį penkių minučių krosą teko bėgti visiems: ir trijų metų ugdytiniams bei vyresniems, ir mokytojams, ir tėvams. O kokia sporto šventė be futbolo varžybų. Mokytojas Alberto mokiniams pateikė staigmeną - futbolą jie žaidė su regbio kamuoliu. Šeštų klasių mokinių draugiškose varžybose nugalėjo draugystė.
   Savaitės metu netrūko ir kūrybinių darbų: pasigaminome kaleidoskopą, pagalvėlę, saldžių sušių bei pakabuką ant kaklo. Taip pat piešiniu papuošėme marškinėlius, o ant jų ir draugų parašus su palinkėjimais parsivežėme.
   Po veiklų mokykloje turėjome galimybę artimiau susipažinti su vienu iš didžiausių pasaulio miestų Madridu. Tai karališkasis ir temperamentingas miestas. Jame gausu muziejų, architektūrinių paminklų.
   Pirmąją kelionės dieną aplankėme Karališkąjį botanikos sodą, dėl savo išskirtinio grožio dar vadinamą menų sodu. Jame apžiūrėjome įvairias augalų rūšis, suskirstytas ir auginamas pagal klimato juostas. Smagu buvo apkabinti lietuvišką beržą, kurį Ispanijoje galima pamatyti tik botanikos sode. Taip pat aplankėme antrą pagal dydį Madride Retiro parką, kuris yra tarsi poilsio oazė miesto centre su tvenkiniais bei parko alėjas puošiančiais fontanais ir skulptūromis.
   Kitą kelionės dieną vaikščiojome po Casa de Campo parką. Tai pats didžiausias Madrido parkas. Anksčiau tai buvo karalių medžioklės plotai. Taip pat parke įrengtas tvenkinys pasiplaukiojimui su baidarėmis. Šią pramogą išbandėme ir mes. Tai ne vienam buvo smagus pusiausvyros išbandymas (arba maudymosi sezono atidarymas), kadangi staigiau pasisukus galėjai atsidurti vandenyje. Aplankėme zoologijos sodą FAUNIA su akvariumu bei delfinariumu. Stebėjome paukščių, jūros vėplių pasirodymus, žiūrėjome filmą apie dinozaurus.
   Pabuvojome ir Puerta del Sol – vienoje judriausių vietų Madride. Grindinyje, priešais įėjimą į senąjį paštą, pamatėme nulinio kilometro plytelę, žyminčią vietą, iš kurios prasideda 6 pagrindiniai Ispanijos keliai. Iš tolo pamatėme ištaigingiausią Madrido vietą – Karališkuosius rūmus. Tai vieni įspūdingiausių ir didžiausi pagal plotą rūmai visoje Europoje.
   Kadangi gyvenome pačiame Madrido centre, ne kartą užsukome ir į vieną didžiausių ir svarbiausių aikščių Ispanijos sostinėje Plaza Mayor. Aplink ją yra įsikūrę daug senų, tradicinių parduotuvių, kavinių, restoranų.
   Teko pažinti ne tik miesto įžymybes, kultūrą, bet skanauti tradicinių ispaniškų patiekalų, kaip paelja, tortilija, karštas šokoladas su ypatingomis lazdelėmis.
   Sakoma, kad pabuvojęs kitur, pamatęs kitokį gyvenimą, pradedi vertinti tai, ką turi. O turime mes tikrai daug: ramybę, žalią gamtą. Tik saulės mums trūksta. Jos, deja, į lagaminą niekaip netalpinome. Tačiau geros nuotaikos užtaisą parsivežėme ilgam.
Mokytojos Vida Senkuvienė, Aušra Biskienė bei mokiniai

N6071 N6072 N6073 N6074 N6075 N6076