Ikimokyklinio ugdymo grupė „Lašeliai“ dalyvavo respublikiniame projekte ,,Sveiko maisto paslaptys“

Paskelbta: Penktadienis, 31 spalio 2014

Lapkričio 8-oji paskelbta Europos sveikos mitybos diena. Šią dieną Europos šalyse visuomenė skatinama maitintis sveikai. Už vaiko sveikatą, jo visavertį augimą yra atsakingi žmonės, esantys jo artimiausioje aplinkoje, tai tėvai ir ikimokyklinių įstaigų pedagogai.  Vilkaviškio vaikų lopšelis- darželis ,,Pasaka“ organizavo respublikinį  projektą  ,,Sveiko maisto paslaptys“,  kurio pagrindinis tikslas - formuoti vaikų sveikos mitybos įpročius, skleisti sveikos gyvensenos principus bendruomenėje.  Keturvalakių mokyklos – daugiafunkcio centroikimokyklinės grupės „Lašeliai“ auklėtojos  su savo ugdytiniais ir jų tėveliais taip pat dalyvavo šio projekto vykdyme. Skatino ugdytinius  įgyti kuo daugiau žinių apie sveiką mitybą, formuoti mitybos įpročius. Lavino vaikų kūrybiškumą, smalsumą, norą kurti patiems, aktyviai dalyvauti proceso metu.

Iki spalio 17 dienos centre Karkliniuose veikė mažųjų ugdytinių ir jų tėvelių paruošta rudens gėrybių paroda ,,Mes gražūs, skanūs ir sveiki“. Ugdomojoje veikloje buvo aptarta kas yra sveikas maistas ir kokių paslapčių čia galime atrasti. Daugiausiai dėmesio skirta daržovėms, uogoms ir vaisiams. Vaikai lipdė daržoves, vaisius ir uogas iš plastilino. Spalvino ir ,,konservavo" daržoves, sudarė sveikos mitybos piramidę, ragavo vaisių, riešutų, gėrė sulčių.

Grupės vaikučių mamos atnešė savo šeimos mėgstamiausių sveikuoliškų receptų. Sudarėme sveikos mitybos receptų, gaminių  knygą  su nuotraukomis ar piešiniais  ir  kūrybinio proceso aprašymu. Pasigrožėti ir pasidžiaugti visų projekto dalyvių sukurtomis knygelėmis bus galima parodoje, kuri vyks Vilkaviškio Viešosios bibliotekos vaikų skyriuje nuo 2014 -11-04 iki 2014-11-11, o  Vilkaviškio vaikų l/d. ,,Pasaka“ paroda vyks  nuo 2014-11-12  iki 2014-11-21.

Grupės „Lašeliai“ auklėtojos:                                                                                                                                   Jolanta Puskunigienė, Ingrida Slibinskienė