Pirmasis mūsų mokinių trumpalaikis vizitas Brėmene

Paskelbta: Pirmadienis, 28 rugsėjo 2015

Rugsėjo 18-25 dienomis pagal Erasmus+ projekto „To the woods“  programą devyni trečios klasės mokiniai, viena 5 klasės mokinė bei pradinių klasių mokytoja R. Dambrauskienė ir vokiečių kalbos mokytoja J. Eidukonienė svečiavosi Vokietijoje Brėmeno miesto Burgdamo pradinėje mokykloje. Brėmenas- dešimtas pagal dydį miestas Vokietijoje, kuris pagal gyventojų skaičių prilygsta mūsų sostinei Vilniui. Tai vienas gražiausių Vokietijos miestų, turintis nuostabių architektūrinių statinių ir įdomų senamiestį.

Ankstyvą penktadienio rytą su jauduliu išvykome į Vilniaus oro uostą. Daugeliui vaikų tai buvo pirma kelionė lėktuvu.

Atvykusius į Brėmeną mus pasitiko mokyklos direktorė Ch. Brokate-Golinski su tėvais, kurie palydėjo visus į mokyklą.

Nuo penktadienio iki sekmadienio mokiniai buvo mokyklos miško stovykloje su draugais, kurių šeimose vėliau gyveno. Stovykloje vaikai žaidė žaidimus, kiekvieną vakarą  šėrė naminius gyvūnus, ėjo į mišką rinkti gamtinės medžiagos atvirukams, kuriuos vėliau išsiuntė savo tėvams į Lietuvą.  Iš molio nusilipdė medalius su savo vardais. Šeštadienio popietę ieškojo lobio, vakare dalyvavo linksmame „pižamų“ vakarėlyje-diskotekoje. Sekmadienio popietę mokiniai išvyko į šeimas.

Nuo pirmadienio iki trečiadienio vaikai dalyvavo pamokose. Vakarus ir naktis vaikai leido vokiečių šeimose, kur tobulino savo anglų kalbos įgūdžius, susipažino su vokiečių šeimų kasdienybe ir leido kartu laisvalaikį, įpročiais bei pastebėjo daug kultūrinių skirtybių.

Pirmadienio popietę aplankėme Brėmeno miestą. Pasivaikščiojome po „Šnūro“ rajoną, kur maži nameliai stovi siaurose gatvelėse. Visų turistų garbės reikalas yra sugalvojus norą nusifotografuoti prie garsiųjų Brėmeno muzikantų skulptūros. Mokiniai labai laukė šio momento, nes visi turėjo svajonių ir norų.

Antradienį po veiklų mokykloje vaikai su tėvais bei lydimi mokytojų vyko į didžiulį prekybos centrą pirkti lauktuvių savo šeimoms.

Trečiadienį mokyklos kieme vyko žaidimų šventė miško tema, kurią kasmet organizuoja tėvų taryba. Mūsų vaikai ne tik pamatė daug naujų, įdomių bei paprastų žaidimų, bet ir patys turėjo galimybę juose dalyvauti.

Paskutinį viešnagės rytą autobusu vykome į Magicpark (Magijos parką) Verdene, kur praleidome visą dieną. Ten vaikai išbandė įvairias karuseles, apsilankė vokiečių liaudies pasakų karalystėje miške su judančiomis ir kalbančiomis lėlėmis, stebėjo mago triukus cirke. Parkas suteikė daug gerų emocijų ir aštrių pojučių.

Viešnagė Vokietijoje truko aštuonias dienas, tačiau ji neprailgo. Buvo daug įvairios ir smagios veiklos. Kelionė paliko neišdildomą įspūdį projekto dalyviams.

Pradinių klasių mokytoja R. Dambrauskienė

Erasmus+ projekto koordinatorė Jurgita Eidukonienė