Europos kalbų diena 2014

Paskelbta: Penktadienis, 26 rugsėjo 2014

Europos Tarybos, įsikūrusios Strasbūre, iniciatyva, Europos kalbų diena švenčiama kasmet rugsėjo 26 dieną nuo 2001 metų. Ši diena buvo paminėta mūsų mokykloje rugsėjo 26 dieną. Visų klasių mokiniai turėjo neįprastą užduotį- jie turėjo pristatyti penkias šalis ir mokyklas. Tai šalys ir mokyklos, su kuriomis mūsų mokykla dalyvauja daugiašaliame projekte. Tai yra

Erasmus +  mokyklinio ugdymo sektoriaus Strateginės partnerystės programa, kuri remia švietimo ir mokymo įstaigų strategines partnerystes, siekiant įgyvendinti bendras iniciatyvas, skatinančias mokymąsi vieniems iš kitų ir dalijimąsi patirtimi.

Šalys partnerės:

1. Vokietija, Bremenas (koordinuojanti mokykla)  - pristatė 6 kl.
  2. Ispanija, Madridas- pristatė 7 kl.
  3. Suomija, Lempäälä- pristatė 5 kl.
  4. Italija, Civitanova Marche – pristatė 8 kl.
  5. Lietuva, Keturvalakiai- pristatė 9 kl.

Mokiniai pateikė labai įdomių faktų apie šias šalis, jų mokyklas, gamtą, pagamino plakatus, demonstravo savo kurtas skaidres, išgirdome jų kalbą. Įdomiausia ir paslaptingiausia šalis yra Suomija, nes ją nedaugelis pasirenka kaip atostogų šalį. Kaip nebūtų keista, bet iki šios šalies partnerės mokyklos mus skiria mažiausias atstumas- tik 877 km. Atstumus iki partnerių mokyklų apskaičiavo 9 klasės mokiniai.

Dėkoju mokiniams ir klasių vadovams už išradingumą ir kūrybiškumą.

Plačiau apie Erasmus+ projektą artimiausiu metu rasite skiltyje PROJEKTAI.

Vyresnioji vokiečių kalbos mokytoja              Jurgita Eidukonienė