Į vasarą išplaukiant...

Paskelbta: Penktadienis, 06 birželio 2014

Mokslo metus pradedame pakylėti, pasitempę, pasipuošę. Pradžia itin šventiška. O kaip užbaigiame mokslo metus, kai dauguma jau tik ir svajoja apie atostogas, kai nuovargis teleidžia išspausti tik mandagumo šypseną? Kokie išeiname į vasarą, į atostogas?

Išėjome šiemet pakiliai, mūsų kiekvieno gyvenimo laivo bures pagavo mums palankus vėjas.

Birželio 6 d., paskutinę mokslo metų dieną, Keturvalakių mokykloje lankėsi kapitonas Naglis Nasvytis, kuris Lietuvai švenčiant savo vardo tūkstantmetį vadovavo jachtos „Amber“ įgulai, apiplaukusiai visą pasaulį ir viso pasaulio lietuvimas priminusiai, kad Lietuva yra, kad Lietuva gyva, kad Lietuva yra ne tik geografinėje Tėvynėje.

Pirmausiai svečias pasidalino pačia idėjos priešistore bei kokius sunkumus ir iššūkius teko įveikti, kaip kartais laimė tiesiog plačiai nusišypsodavo dėliojant atskiras šio projekto detales.

Visiems buvo įdomu apie jachtos „Amber“ sudėtį bei technines galimybes, kurias N. Nasvytis labai subtiliai ir intriguojančiai atskleidė, leisdamas suprasti, kad matyti bures tolumoje yra viena, o valdyti jachtą ir gebėti tinkamai vadovauti įgulai, itin sudėtingose situacijose, yra jau visai kas kita. „Kai užklumpa audra ir vanduo leidžia matyti tik vandenį, tai ir nemokantis melstis - išmoksta“ – citavo vieną amerikietį kapitoną kapitonas Naglis.

Tūkstantmečio odisėja priminti Lietuvą pasaulyje gyvenantiems lietuviams – itin sėkmingas žingsnis, sutelkęs įvairiose šalyse gyvenančius lietuvius į jaukias bendruomenes, išmokęs Liepos 6 – ąją giedoti tautišką giesmę, atvėręs lietuvių jachtai vartus į ten, kur daugybė galingųjų tik galvoja patekti, o besikeičiančias įgulas apdovanojęs ant kranto nepasiekiama ištverme.

Susitikimas su Keturvalakių bendruomene buvo pažymėtas betarpišku bendravimu, dideliu susidomėjimu, paskatinimu svajoti, kurti, bandyti, siekti ir stengtis.

Susitikimo pabaigoje svečias atsakė į susirinkusiųjų klausimus ir buvo palydėtas nuoširdaus direktorės Violetos Šaukščiuvienės padėkos žodžio, linkint, kad ir mūsų gyvenimo laivo kryptis būtų teisinga ir pasiektų svajonių uostą.

Tad, mokame iškilmingai pradėti ir kūrybingai užbaigti mokslo metus.

Tikybos mokytojas kunigas Rytis Baltrušaitis